26/04/2017 • 23:50

Ανατροπή στην ανατροπή (video)

Η Ντόρτμουντ προηγήθηκε στο Μόναχο, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ημίχρονο, αλλά άντεξε στην πίεση της Μπάγερν και είχε και την τύχη με το μέρος της για να «γυρίσε» το ματς σε 3-2 και να προκριθεί για τέταρτη διαδοχική σεζόν στον τελικό του κυπέλλου Γερμανίας.

Λαμ: «Πικρό το ευρωπαϊκό αντίο»

Στον άδοξο τρόπο με τον οποίο ολοκληρώθηκε η καριέρα του σε ό,τι αφορά στο Τσάμπιονς Λιγκ αναφέρθηκε ο Φίλιπ Λαμ μετά τον αποκλεισμό της Μπάγερν Μονάχου από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο Μάνουελ Νόιερ
20/04/2017 • 16:17

Χάνει την υπόλοιπη χρονιά ο Νόιερ

Οριστική είναι τελικά η απώλεια του Μανουέλ Νόιερ για την Μπάγερν Μονάχου, αφού, όπως έγινε γνωστό την Πέμπτη, ο διεθνής τερματοφύλακας θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.

O Μάνουελ Νόιερ
19/04/2017 • 16:09

Χάνει την υπόλοιπη σεζόν ο Νόιερ

Ο Μάνουελ Νόιερ θα χάσει το υπόλοιπο της εφετινής αγωνιστικής περιόδου, μετά τον τραυματισμό του στην αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου με τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Ο Τσάμπι Αλόνσο
18/04/2017 • 15:20
Το πούλμαν της Ντόρτμουντ
17/04/2017 • 17:17

Μπίρκι: «Δεν κοιμάμαι μετά την επίθεση»

Προβλήματα ύπνου αντιμετωπίζει ο τερματοφύλακας της Ντόρτμουντ Ρόμαν Μπίρκι μετά τη βομβιστική επίθεση στο πούλμαν της ομάδας πριν τον αγώνα του Τσάμπιονς Λιγκ με τη Μονακό.

Η επίσκεψη των Ζόρντι Άλμπα και Μπουσκέτς
17/04/2017 • 14:17
17/04/2017 • 13:36

Αλόνσο: "Ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε"

Ο Τσάμπι Αλόνσο εμφανίστηκε αισιόδοξος πως η Μπάγερν Μονάχου θα καταφέρει να πάρει την πρόκριση μέσα στη Μαδρίτη, παρά την ήττα της 2-1 στην πρώτη αναμέτρηση των δυο ομάδων στη Γερμανία.

«Χαστούκι» στις καθυστερήσεις για Σάλκε

Οδυνηρή ήττα στις καθυστερήσεις γνώρισε από τη σχεδόν υποβιβασμένη Ντάρμσταντ η Σάλκε, με τους γηπεδούχους να μην αφήνουν τους «βασιλικούς μπλε» να ξεμπερδέψουν σε ότι έχει να κάνει με την παραμονή, μετά το τελικό 2-1.