Ο Μάνουελ Νόειρ παρομοίασε την αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου με την Άρσεναλ ως διακοπές και συμπλήρωσε πως η Χέρτα δυσκόλεψε περισσότερο τους Βαυαρούς.

Κολωνία - Σάλκε
19/02/2017 • 20:42

Πήρε βαθμό στην Κολονία η Σάλκε

Τρεις ημέρες μετά το 3-0 στην Τούμπα επί του ΠΑΟΚ, η Σάλκε αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, εκτός έδρας με την Κολονία στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 21ης αγωνιστικής στη Bundesliga.

Οι παίκτες της Λειψίας πανηγυρίζουν
19/02/2017 • 19:49

Επανήλθε στις νίκες η Λειψία

Η Λειψία μετά από δυο σερί ήττες επέστρεψε στις νίκες παίρνοντας το διπλό (2-1) στην έδρα της Γκλάντμπαχ και είναι πλέον στο -5 από την πρωτοπόρο Μπάγερν.

Ο Κάρλο Αντσελότι
19/02/2017 • 16:54

Αντσελότι: «Με έφτυσαν και αντέδρασα»

Στο λόγο για τον οποίο έχασε την ψυχραιμία του κατά τη διάρκεια του αγώνα με τη Χέρτα Βερολίνου (1-1) αναφέρθηκε ο προπονητής της Μπάγερν Μονάχου Κάρλο Αντσελότι, υποστηρίζοντας ότι αντέδρασε με απρεπή χειρονομία, επειδή τον έφτυσε ένας οπαδός.

Ο Ντεμπελέ
19/02/2017 • 15:12

Στο παιχνίδι για Ντεμπελέ και η Μπάγερν

Ολο και πιο περιζήτητος γίνεται ο Μουσά Ντεμπελέ μετά τη φετινή του μεταγραφή στη Σέλτικ, καθώς, εκτός από τις ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ (Τσέλσι, Τότεναμ, Γουέστ Χαμ), τον παρακολουθεί πλέον και η Μπάγερν Μονάχου.

Άτυχος ο Παπαδόπουλος.
18/02/2017 • 21:22

Βαθμός – ανάσα για το Αμβούργο, χτύπησε ο Κυριάκος

Το Αμβούργο κατάφερε να πάρει την ισοπαλία κόντρα στην Φράιμπουργκ (2-2) και έφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στάθηκε άτυχος καθώς τραυματίστηκε στον ώμο και αντικαταστάθηκε στο 31ο λεπτό.

H Xέρτα δυσκόλεψε την Μπάγερν.
18/02/2017 • 18:42

Γλίτωσε φτηνά η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου κινδύνευσε με την δεύτερη φετινή της ήττα στην Μπουντεσλίγκα στην έδρα της Χέρτα, αλλά ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι την έσωσε στις καθυστερήσεις.

O Καρλ Χάινς Ρουμενίγκε
17/02/2017 • 23:50

Ρουμενίγκε: «Διάδοχος του Λαμ ο Κίμιχ»

Ο Γιόσουα Κίμιχ μπορεί να είναι ο ποδοσφαιριστής που θα αναλάβει στο μέλλον τον ρόλο που έχει ο Φίλιπ Λαμ στην Μπάγερν Μονάχου, όπως υποστήριξε ο Καρλ-Χάιντς Ρουμενίγκε.

Χαβιέ Ερνάντες, Λεβερκούζεν
17/02/2017 • 23:29

Εύκολα η Μπάγερ

Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Λεβερκούζεν με το άνετο 3-1 επί της Άουγκσμπουργκ εκτός έδρας.

Ο Ντίτερ Χέκινγκ
17/02/2017 • 23:05

Χέκινγκ: «Αν μας είχαν δώσει το πέναλτι...»

Στις ευκαιρίες για γκολ στο ματς του Γιουρόπα Λιγκ με τη Φιορεντίνα και ειδικά στο πέναλτι που δεν δόθηκε της Γκλάντμπαχ, αναφέρθηκε ο προπονητής της γερμανικής ομάδας Ντίτερ Χέκινγκ.

17/02/2017 • 20:12
Ο Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ
17/02/2017 • 19:54

Ομπαμεγιάνγκ: «Είμαι κουρασμένος»

Στις παρενέργειες του Κόπα Αφρικα απέδωσε ο Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ τις μέτριες πρόσφατες εμφανίσεις του με την Ντόρτμουντ, σε δηλώσεις του μετά το ματς με την Μπενφίκα για το Τσάμπιονς Λιγκ.