23/04/2017 • 21:33

«Κόλλησε» στο Γκέλζενκιρχεν

Στο 1-1 με τη Σάλκε έμεινε η Λειψία στο παιχνίδι της «Φέλτινς Αρένα», χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ασκήσει... κάποια πίεση στην πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου.

Φράιμπουργκ
23/04/2017 • 18:54
Ο Ρομάν Μπίρκι
23/04/2017 • 15:57

Μπίρκι: «Δεν μας θυμώνουν τα λάθη»

Στην ανάγκη να προχωρήσει η Ντόρτμουντ παρακάτω, ξεχνώντας τα λάθη που έγιναν στο ματς με την Γκλάντμπαχ, αναφέρθηκε ο τερματοφύλακάς της Ρόμαν Μπίρκι, μετά το τέλος της αναμέτρησης και την εξασφάλιση των τριών βαθμών (3-2), έστω και με δραματικό τρόπο.

O Τόμας Τούχελ
23/04/2017 • 12:45

Τούχελ: «Η επίθεση ένωσε τους παίκτες»

Στο θετικό που προέκυψε από τη βομβιστική επίθεση εις βάρος της Ντόρτμουντ αναφέρθηκε ο προπονητής της Τόμας Τούχελ, λέγοντας ότι το τραγικό περιστατικό βελτίωσε τις σχέσεις των ποδοσφαιριστών της.

Οι παίκτες της Ντόρτμουντ
22/04/2017 • 21:25
O Ρόμπεν σκόραρε για τη Μπάγερν.
22/04/2017 • 18:42

Επηρεασμένη η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου έδειξε κλονισμένη μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό, παραχωρώντας ισοπαλία 2-2 στη Μάιντς για τη Μπουντεσλίγκα.

Χόφενχαϊμ, πανηγυρική
21/04/2017 • 23:46

Βαθμός στο φινάλε για τη Χόφενχαϊμ

Με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Χόφενχαϊμ έφυγε με την ισοπαλία 1-1 από την έδρα της Κολονίας στην αυλαία της 30ής αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Ο Κάρλο Αντσελότι
21/04/2017 • 21:30

Χωρίς Μπόατενγκ και Μαρτίνεθ η Μπάγερν με Μάιντς

Χωρίς τους κεντρικούς αμυντικούς, Τζερόμ Μπόατενγκ και Χάβι Μαρτίνεθ, οι οποίοι ταλαιπωρούνται από μικροτραυματισμούς θα παραταχθεί η Μπάγερν Μονάχου στον αυριανό αγώνα πρωταθλήματος με τη Μάιντς, όπως δήλωσε σήμερα ο προπονητής των πρωτοπόρων της Bundesliga, Κάρλο Αντσελότι.

Λαμ: «Πικρό το ευρωπαϊκό αντίο»

Στον άδοξο τρόπο με τον οποίο ολοκληρώθηκε η καριέρα του σε ό,τι αφορά στο Τσάμπιονς Λιγκ αναφέρθηκε ο Φίλιπ Λαμ μετά τον αποκλεισμό της Μπάγερν Μονάχου από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο Μάνουελ Νόιερ
20/04/2017 • 16:17

Χάνει την υπόλοιπη χρονιά ο Νόιερ

Οριστική είναι τελικά η απώλεια του Μανουέλ Νόιερ για την Μπάγερν Μονάχου, αφού, όπως έγινε γνωστό την Πέμπτη, ο διεθνής τερματοφύλακας θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.