Στη Football League ο Διαγόρας

Μετά από ένα ματς - θρίλερ, ο Διαγόρας Ρόδου εξασφάλισε το εισιτήριο για τη νέα Football League.

Μετά από ένα ματς – θρίλερ, ο Διαγόρας Ρόδου εξασφάλισε το εισιτήριο για τη νέα Football League. Οι νησιώτες ηττήθηκαν στην παράταση με 2-1 στην Καλαμάτα από την τοπική ομάδα, ωστόσο κέρδισαν την άνοδο, εξαιτίας του εκτός έδρας γκολ που πέτυχε ο Μπουρλάκης στο 112′.

Οι Μεσσήνιοι επικράτησαν 1-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα με τέρμα του Γιόνδη στο 47ο λεπτό, ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλαν το ματς στην παράταση. Εκεί οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το “χρυσό” γκολ με τον Μπουρλάκη, ενώ η Καλαμάτα πήρε την τιμητική νίκη στο 120΄ με τον Μάρκοβιτς.