Βρήκε χρυσάφι με Φαλκάο η Μονακό (video)

Η Μονακό πήρε «χρυσό» βαθμό με τον Φαλκάο να βρίσκει δίχτυα 2 φορές μέσα σε 6 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και κόντρα στη ροή του ματς ήλθε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της Ρεν.
0
Γρηγόρης Παπαβασιλείου
01/05/2019 • 22:22
Φαλκάο, Μονακό

Σ’ ένα από τα παιχνίδια που το πρέπει ήταν τεράστιο για την Μονακό, η ομάδα του Ζαρντίμ επέλεξε να κάνει νωθρό ξεκίνημα. Οι αδιάφοροι γηπεδούχοι με φόρα από την κατάκτηση του κυπέλλου, προηγήθηκαν 2-0 μέσα σε 9 λεπτά, με 2 γκολ του Ουνού που πήρε τη θέση του Νιανγκ στην κορυφή της επίθεσης. Το κέντρο της άμυνας των Μονεγάσκων παρέπαιε, με Μπαντιασίλ-Τζέμερσον να δυσκολεύονται να μαρκάρουν.

Η Μονακό είχε την κατοχή, αλλά εύκολα ή δύσκολα η Ρεν, έδιωχνε κάθε κίνδυνο από την περιοχή της. Το δεύτερο μέρος κυλούσε στον ίδιο ρυθμό, με την Ρεν να χάνει ευκαιρίες. Το 2-1 από τον Φαλκάο άλλαξε τη ροή της αναμέτρησης. Στο 69’ ο Κολομβιανός μείωσε με κεφαλιά και στο 75’ με εναέριο γυριστό ισοφάρισε 2-2. Πλέον οι Μονεγάσκοι απέχουν 4 βαθμούς από την Καν, που αυτή τη στιγμή είναι στα μπαράζ.

ΡΕΝ
: Κούμπεκ, Μπενσεμπαϊνί, Μεξέρ, Ντα Σίλβα, Τραορέ, Γιόχανσον(80’ Ζελίν), Λεά Σιλικί(76’ Ζεφάν), Μπουριγκό, Καμαβινγκά(64’ Μπεν Αρφά), Καστίγιο, Χουνού.

ΜΟΝΑΚΟ: Σι, Μπαλό, Μπαντιασίλ, Τζέμερσον, Σιντιμπέ, Αντριέν Σίλβα(63’ Νάλντο), Αολού(46’ Βινίσιους), Λόπες, Γκολόβιν, Μαρτίνς, Φαλκάο(90’ Εν Ντοράμ).
20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο