Η Ρεν «χάλασε» το ντεμπούτο του Σόουζα

Στον πρώτο αγώνα της Μπορντό με τον Πορτογάλο προπονητή στον πάγκο της, οι Βρετόνοι πήραν την ισοπαλία 1-1 χάρη σε γκολ του Νιάνγκ στις καθυστερήσεις.
17/03/2019 • 19:55
Το ντεμπούτο του Πάουλο Σόουζα στον πάγκο της Μπορντό δεν ήταν νικηφόρο
Η εκκίνηση της πορείας του Πάουλο Σόουζα στην Μπορντό δεν είχε θετικό πρόσημο με τους Γιρονδίνους να έχουν προβάδισμα στην έδρα τους επί της Ρεν με 1-0 μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά οι Ρενέ είπαν την τελευταία λέξη.

Το γκολ που έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους –ήταν η 100η αναμέτρηση των δύο ομάδων στη γαλλική ελίτ- ήρθε στο 59’  με τον Καμανό μετά από κεφαλιά του Ντε Πρεβίλ, με τον παίκτη από τη Γουινέα να έχει 9 γκολ στη Ligue 1. Ωστόσο, οι Βρετόνοι μίλησαν τελευταίοι με το γκολ του Νιάνγκ στο 90+2’ κατακτώντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Μπορντό είναι 13η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η Ρεν πήγε στους 41 και την 8η θέση.

Μπορντό: Κοστίλ, Κουντέ, Πάμπλο, Γιοβάνοβιτς, Οτάβιο, Μπάσιτς, Σαμπαλί (85’ Παλένσια), Πουντζέ, Ντε Πρεβίλ, Καμανό (64’ Πλάσιλ), Μπριόν (90’ Σανκαρέ)

Ρεν: Κούμπεκ, Τραορέ, Ντα Σίλβα, Μεσέ, Μπενσεμπαϊνί, Σαρ, Αντρέ, Μπουριζό (65’ Γκρενιέ), Λεά Σιλικί (81’ Ντελ Καστίγιο), Ουνού, Νιάνγκ

22/10/2019 • 09:11

Δρόμος στρωμένος με "αγκάθια" για Μπάγερν, Σίτι και Τότεναμ!

Εμπόδια με διάφορες όψεις έχουν να αντιμετωπίσουν απόψε τα φαβορί σε Φάληρο, Μάντσεστερ και Λονδίνο. Με την αξιοπιστία τους είναι σε θέση να πάρουν αυτό που θέλουν η Ατλέτικο Μαδρίτης, η Γουέστ Μπρομ και η Κουϊνς Παρκ Ρέϊντζερς