Έκανε σεφτέ ο Ανρί (video)

Η Μονακό πανηγύρισε την πρώτη της νίκη με τον Τιερί Ανρί στον πάγκο της, επικρατώντας εκτός έδρας της Καέν με σκορ 1-0 με εκτέλεση φάουλ του Ραδαμέλ Φαλκάο.
24/11/2018 • 23:05
Πρώτη νίκη για τον Ανρί στον πάγκο της Μονακό
Ο Ραδαμέλ Φαλκάο με εκτέλεση φάουλ στο 55ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό τέρμα της συνάντησης στο Μισέλ ντ' Ορνανό, για να οδηγήσει τη Μονακό στη δεύτερη νίκης στο φετινό πρωτάθλημα και πρώτη υπό την καθοδήγηση του Τιερι Ανρί.

Το ματς είχε λιγοστές καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες κι ήταν η ποιότητα του Κολομβιανού εκείνη που αποφάσισε για την τελική νικήτρια.

Η Μονακό είχε δοκάρι στο 88ο λεπτό σε φάουλ του Τίλεμανς, ενώ η Καέν είδε το διαιτητή της αναμέτρησης να συμβουλεύεται στις καθυστερήσεις το VAR και να ακυρώνει ορθά ως οφσάιντ τέρμα του Τσοκουντέ για τους γηπεδούχους
20/07/2019 • 08:13

Άμεση απειλή για Γκενκ, Ελσίνκι και Νταντί

Στον τελικό του Βελγικού Σούπερ Καπ η Γκενκ αντιμετωπίζει την Μέχελεν η οποία ως τώρα στα φιλικά παιχνίδια έδειξε καλά στοιχεία και προπάντων ικανόητητα στο γκολ. Δύσκολη αποστολή στην έδρα της πρωτοπόρου Ίλβες έχει η Ελσίνκι ενώ η Λάχτι μπορεί το κάτι παραπάνω στην Βάασα