Δεύτερη και αήττητη η Λιλ

Στη δεύτερη θέση του γαλλικού πρωταθλήματος ανέβηκε η Λιλ μετά την εύκολη επικράτηση της κόντρα στην Γκενγκάν με 3-0. Δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά πέτυχε η ομάδα του Γκαλτιέ και καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο.
Σπύρος Δημολίτσας
26/08/2018 • 17:58
2η ανέβηκε η Λιλ

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Πορτογάλος Σέκα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους μετά από ασίστ του Πεπέ και τρία λεπτά αργότερα Ο Μπαμπά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.  Στο 73ο λεπτό ο επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού Τζόναθαν Μπαμπά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 φθάνοντας τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα.

Η Γκενγκάν τελείωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές καθώς στο 81' αποβλήθηκε ο Κερμπράτ.

Στην 3η θέση της βαθμολογίας πέρασε η Λιλ με δύο νίκες και μία ισοπαλία, χωρίς βαθμούς η Γκενγκάν μαζί με Μπορντό και Ανζέ μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

26/04/2019 • 06:48

Καμιά διάθεση για "δώρα" από Μπορντό και Ντάρμσταντ

Η Λίβερπουλ πλέον δεν κρατάει τη μοίρα στα χέρια της.κι απόψε θέλει νίκη όσο πιο γρήγορα γίνεται με μια πιο αδύναμη, θεωρητικά ομάδα. Πολυ πιο ανταγωνιστικά τα παιχνίδια σε Άουγκσμπουργκ, Κολωνία και Μπορντό με τα αουτσάϊντερ έτοιμα και πρόθυμα να κάνουν ζημιές!,