Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τη Σεντ Ετιέν που ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη
Σπύρος Δημολίτσας
14/01/2018 • 17:46
Σεντ Ετιέν, πανηγυρική
Επιτέλους νίκη για την Σέντ Ετιέν που επικράτησε της Τουλούζ με 2-0 για την 20η αγωνιστική του Σαπιονά. Η ομάδα του Πασκάλ Ντουπράζ έφτασε τους 23 βαθμούς και έπιασε την Μπορντό στην 13η θέση του πίνακα.
Σκόρερ ο Σλοβένος Ρόμπερτ Μπέριτς με πέναλτι στην εκπνοή του ημιχρόνου και ο Σενεγαλέζος Ντιουσέ που πέρασε στο 2ο ημίχρονο στη θέση του Χαμουμά και πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τους πράσινους 4 λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης.
14 Οκτωβρίου είχαν νικήσει οι Στεφανουά τη Μετς στο Ζοφρουά Γκισάρ με 3-1 και από τότε μετρούσαν 7 ήττες και 3 ισοπαλίες.
Δυσκολεύεται η Τουλούζ μακριά από την έδρα της με μόλις μια νίκη στην έδρα της Ανζέ (0-1).
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ