Αφεντικό στην έδρα της η Ναντ (video)

Η Ναντ ήταν η μεγάλη νικήτρια στην αναμέτρηση κόντρα στην Μαρσέιγ, την οποία νίκησε 3-2 για την 25η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.
12/02/2017 • 23:50
Ναντ - Μαρσέιγ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο δωδέκατο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ντιέγκο ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Στεπίνσκι σκόραρε για το 2-0.

Στην επανάληψη ο Γκομίς μείωσε σε 2-1 στο 49ο λεπτό αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Τόμασον έδωσε ξανά αέρα δύο τερμάτων στη Ναντ. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Γκομίς στο 61ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Με αυτή τη νίκη η Ναντ έφτασε τους 29 βαθμούς και πλέον είναι στη δωδέκατη θέση ενώ η Μαρσέιγ έμεινε στους 36 πόντους και την έκτη θέση.