Πέρασε πρώτη με τεσσάρα η Μονακό

22/01/2017 • 17:59
Μονακό-Λοριάν
Με 4-0 «σάρωσε» τη Λοριάν η Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ, πέρασε μόνη πρώτη στη βαθμολογία του Σαμπιονά και πλέον παίζει ντέρμπι κορυφής με την Παρί στο Παρίσι.

Ο Μποσίλια στο 24’ και στο 28’ έκανε γρήγορα το 2-0 για τους Μονεγάσκους, ενώ ο Ζερμέν φρόντισε για το 3-0 του ημιχρόνου, σκοράροντας στο 37’. Ο Γάλλος φορ, έκανε δύο τα τέρματά του, γράφοντας το τελικό 4-0 στο 59ο λεπτό.

Η Μονακό έφτασε τους 48 πόντους σε 21 ματς, στο +2 πλέον από τη Νις και στο +3 από την Παρί. Ουραγός με 18 βαθμούς έμεινε η Λοριάν, που απέχει τρεις βαθμούς από τις θέσεις που εξασφαλίζουν παραμονή.

23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν