Τεσσάρα για το… τυπικό η Βιγιαρεάλ

Στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ βρίσκεται η Βιγιαρεάλ που φρόντισε πολύ γρήγορα να διαλύσει οποιεσδήποτε αμφιβολίες μετά το 2-1 του «Μαδριγάλ» κόντρα στη Σπάρτα Πράγας και με νίκη 4-2 στην τσεχική πρωτεύουσα πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Οι παίκτες του Μαρσελίνο, μπήκαν… αγριεμένοι στο ματς, με τον Μπακάμπου να ανοίγει το σκορ στο 5’ και τους Καστιγέχο (43’), Λάφατα (45’+1’ αυτογκόλ) να διαμορφώνουν το 0-3 του ημιχρόνου.

Και πάλι ο Μπακάμπου, έβαλε τη σφραγίδα του στο 49ο λεπτό γράφοντας το 0-4, με τη Σπάρτα να αντιδρά παρόλα αυτά και να μειώνει στο… κάπως πιο τιμητικό 2-4.

Τα γκολ για τους Τσέχους πέτυχαν οι Ντότσκαλ και Κρέιτσι στο 65’ και στο 71’ αντίστοιχα.