Αν έχεις Μέσι διάβαινε

Με τον Μέσι να πετυχαίνει χατ τρικ η Μπαρτσελόνα συνέτριψε εκτός έδρας τη Μάλαγα με 4-1.

Με τον Μέσι να πετυχαίνει χατ τρικ η Μπαρτσελόνα συνέτριψε εκτός έδρας τη Μάλαγα με 4-1. Οι “μπλαουγκράνα” πήγσαν στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα έχοντας το προβάδισμα, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Μέσι στο 33′.

Στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Σάντσες έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους πρωταθλητές, ενώ στο 51′ ο Μέσι φρόντισε να “διαλύσει” και τις τελευταίες ελπίδες των γηπεδούχων για το θετικό αποτέλεσμα. Ο Αργεντινός ολοκλήρωσε το χατ τρι στο 81′. Το μόνο που κατάφερε η Μάλαγα, ήταν να πετύχει το γκολ της. τιμής με τον Ρόντον στο 85′.

Μάλαγα: Καμπαγιέρο, Γκάμεζ, Ματάισεν, Ντεμικέλις, Μονρεάλ, Καμάτσο, Μαρέσκα (60′ Ροντόν), Ίσκο, Καθόρλα (79′ Ρέσιο), Ελισέου, Φαν Νίστελροϊ (60′ Φερνάντεζ)
Μπαρτσελόνα: Βαλντές, Άλβες, Μασεράνο, Πικέ, Αμπιντάλ, Ινιέστα (73′ Πέδρο), Μπουσκέτς, Αλκαντάρα, Σάντσες (64′ Κουένκα), Μέσι, Αντριάνο (67′ Ντος Σάντος).