Φοβερό «πάρτι» επί της Μονακό στο Παρίσι

26/04/2017 • 23:58
Παρί Σεν Ζερμέν-Μονακό
Με 5-0 «σκόρπισε» την Μονακό η Παρί Σεν Ζερμέν στον ημιτελικό του Κυπέλλου Γαλλίας, έχοντας την ευκαιρία απέναντι στην Ανζέ στον τελικό να κάνει δικό της το τρόπαιο.

Οι Παριζιάνοι είχαν ξεσπάσματα στο πρώτο παιχνίδι, με το πρώτο εξ αυτών να έρχεται στο 26’ και για ένα πεντάλεπτο, αφού Ντράξλερ (26’) και Καβάνι (31’) διαμόρφωσαν το 2-0 του πρώτου μισού.

Τα πάντα τελείωσαν όταν το αυτογκόλ του Εμπαέ στο 51’ έκανε το σκορ 3-0 ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ματουιντί έγραψε το 4-0. Το αποτέλεσμα του ματς «υπέγραψε» στο 90ο λεπτό ο Μαρκίνιος με την ομάδα του Έμερι να πανηγυρίζει τεράστια πρόκριση απέναντι στη μεγάλη φετινή της αντίπαλο.

Paris Saint Germain - Toulouse

Σάββατο 24 Νοεμβρίου, 18:00

Live
16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51