Στον τελικό με «πεντάρα» η Λιλ!

Η Λιλ εξασφάλισε με αρκετά εντυπωσιακό τρόπο την πρόκριση για τον τελικό του γαλλικού κυπέλλου καθώς διέλυσε 5-1 την Μπορντό.
26/01/2016 • 23:55
Ρίο Μαβουμπά, Λιλ

Οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι να πάρουν το εισιτήριο για τον τελικό του κυπέλλου και άνοιξαν το σκορ στο έβδομο μόλις λεπτό με τον Μπενζιά.

Ωστόσο, οι Γιρονδίνοι αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Σαντόμ στο 33ο λεπτό αλλά οκτώ λεπτά αργότερα οι Λιλουά πήραν εκ νέου το προβάδισμα με αυτογκόλ του Σανέ. Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν αέρα δύο τερμάτων με γκολ του Σουμαόρο.

Στην επανάληψη, η Λιλ βρήκε άλλα δύο γκολ, ένα στο 56ο λεπτό με τον Μποθό και ένα στο 93ο λεπτό με τον Μπουφάλ για το τελικό 5-1.

Έτσι, περιμένει να δει ποια από τις Παρί Σεν Ζερμέν και Τουλούζ θα αντιμετωπίσει στον τελικό.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51