Τα θέλει... όλα η Παρί

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς είχε κέφια και με χατ τρικ οδήγησε την Παρί Σεν Ζερμέν στη νίκη επί της Σεντ Ετιέν με 4-1 και την πρόκριση στον τελικό του γαλλικού Κυπέλλου.
Κυριάκος Νταμαδάκης
09/04/2015 • 00:04
Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς είχε κέφια και με χατ τρικ οδήγησε την Παρί Σεν Ζερμέν στη νίκη επί της Σεντ Ετιέν με 4-1 και την πρόκριση στον τελικό του γαλλικού Κυπέλλου. Οι πρωτευουσιάνοι διανύουν περίοδο αγωνιστικής φόρμας και το επιβεβαίωσαν για ακόμη ένα παιχνίδι.

Ο Σουηδός άνοιξε το σκορ στο 21' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ βρήκε δίχτυα και στο 81' και τις καθυστερήσεις. Ο Λαβέτσι πέτυχε το άλλο γκολ των γηπεδούχων στο 60', ενώ για τους «στεφανουά» ισοφάρισε προσωρινά ο Χαμουμά στο 25'.

Αντίπαλος της ομάδας του Λοράν Μπλαν στον τελικό της διοργάνωσης θα είναι η Οσέρ.
24/09/2018 • 08:08