06/03/2019 • 21:47
Ασταμάτητος ο Μέμφις Ντεπάι
27/02/2019 • 23:49

Άνετη πρόκριση της Λιόν (video)

Η Λιόν επικράτησε με 3-1 της Καέν και εξασφάλισε την πρόκριση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Γαλλίας. Σκόρερ για την ομάδα του Ζενεσιό οι Ντινάιερ, Κορνέ και Ντεπάι. Σκόρερ της Καέν ο Νινγκά. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες αφύ αποβλήθηκε ο Τζικού στο 81'.

O Μπουριζό με φάουλ άνοιξε το δρόμο της πρόκρισης στη Ρεν
27/02/2019 • 21:26

Ραντεβού στα ημιτελικά για τη Ρεν (video)

Οι Βρετόνοι με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν στην έδρα τους με 2-0 της αξιόμαχης Ορλεάν, επιστρέφοντας στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Γαλλίας ύστερα από 5 χρόνια.

O Άνχελ Ντι Μαρία
27/02/2019 • 00:01

Στα ημιτελικά με περίπατο η Παρί (video)

Η Παρί νίκησε με 3-0 την Ντιζόν και προκρίθηκε εύκολα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας. Δυο γκολ ο Ντι Μαρία στο πρώτο ημίχρονο, το τρίτο ο Μενιέ. Δοκάρι για τη φιλότιμη Ντιζόν ο Ταβάρες.

Ανατροπή με Σιεμπατσέ και πρόκριση για Ρεν
    07/02/2019 • 00:10
    Καβάνι κι Εμπαπέ "καθάρισαν" για την ΠΣΖ
    06/02/2019 • 22:25

Της "έβγαλε το λάδι"... (video)

Η ΠΣΖ προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας, αλλά χρειάστηκε την παράταση για να το πετύχει απέναντι στην ερασιτεχνική Βιλφράνς με σκορ 3-0.

Πρόκριση της Καέν
    06/02/2019 • 00:53

Πέρασε στα πέναλτι η Καέν

Η Καέν χρειάστηκε τη διαδικασία των πέναλτι για να προκριθεί εις βάρος της Μπαστιά που παίζει στην 5η κατηγορία στον θεσμό του κυπέλλου και στη φάση των "16". Μοιραίος των γηπεδούχων ο Κιφουετί. 1-1 στο 90λεπτο και 2-2 ο σκορ της παράτασης.

Γκολάρα της Μονακό κόντρα στην Γκενγκάν!
      29/01/2019 • 22:41
        Πρόκριση για τη Λιόν
        25/01/2019 • 00:05

Άνετη πρόκριση της Λιόν στους "16" (video)

Παρά το γεγονός ότι έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε ο Μάρσαλ, η Λιόν νίκησε με 2-0 την Αμιάν εκτός έδρας και πήρε την πρόκριση για τη φάση των 16 του κυπέλλου Γαλλίας.

Ο Νεϊμάρ Τζούνιορ
        24/01/2019 • 00:10

Νίκησε τη Στρασμπούρ, έχασε τον Νεϊμάρ (video)

Η Παρί νίκησε εύκολα 2-0 την Στρασμπούρ και προκρίθηκε στους 16 του κυπέλλου Γαλλίας. Ανησυχία για τον Νεϊμάρ που τραυματίστηκε και αποχώρησε με πρόβλημα από το παιχνίδι στο 62ο λεπτό.

Τα βάσανα δεν έχουν τέλος για τον Ανρί
        22/01/2019 • 23:53

Νέο σοκ στο κύπελλο για τη Μονακό (video)

Η πρωτοπόρος της δεύτερης κατηγορίας Μετς έστησε το δικό της πάρτι στο Λουί Ντε. Θριάμβευσε 3-1 της Μονακό και προκρίθηκε στους δεκαέξι του κυπέλλου Γαλλίας. Στη Μονακό πλέον απομένει η προσπάθεια παραμονής στην Ligue 1!