Λιλ
03/03/2019 • 18:44

Επιστροφή στις νίκες για Λιλ

Μετά από δύο σερί ισοπαλίς, η Λιλ βρήκε και πάλι το δρόμο προς τη νίκη, επικρατώντας 1-0 της Ντιζόν για την 27η αγωνιστική του Σαμπιονά, μένοντας σε απόσταση ασφαλείας από την τρίτη Λιόν.

Δύο γκολ του Φαλκάο στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν την ισοπαλία στη Μονακό
02/03/2019 • 22:56

Από ένα ημίχρονο κι από ένα βαθμό (video)

Η Ανζέ προηγήθηκε με 2-0 στην έδρα της, ωστόσο η Μονακό αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε με δύο γκολ του Φαλκάο και έμεινε αήττητη σε πέμπτο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος.

Σκοράρουν οι άνδρες, κερδίζουν οι γυναίκες

Μαρσέιγ, Λιόν, Μονακό και Ναντ αποφάσισαν να συμμετάσχουν στην ενίσχυση του γυναικείου ποδόσφαιρου, καθώς με κάθε γκολ τους θα πριμοδοτούν με 500 ευρώ ερασιτεχνικές ομάδες.

Κοντά σε αλλαγή ονόματος το "Παρκ ντε Πρενς"
28/02/2019 • 18:09
Ασταμάτητος ο Μέμφις Ντεπάι
27/02/2019 • 23:49

Άνετη πρόκριση της Λιόν (video)

Η Λιόν επικράτησε με 3-1 της Καέν και εξασφάλισε την πρόκριση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Γαλλίας. Σκόρερ για την ομάδα του Ζενεσιό οι Ντινάιερ, Κορνέ και Ντεπάι. Σκόρερ της Καέν ο Νινγκά. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες αφύ αποβλήθηκε ο Τζικού στο 81'.

O Μπουριζό με φάουλ άνοιξε το δρόμο της πρόκρισης στη Ρεν
27/02/2019 • 21:26

Ραντεβού στα ημιτελικά για τη Ρεν (video)

Οι Βρετόνοι με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν στην έδρα τους με 2-0 της αξιόμαχης Ορλεάν, επιστρέφοντας στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Γαλλίας ύστερα από 5 χρόνια.

O Άνχελ Ντι Μαρία
27/02/2019 • 00:01

Στα ημιτελικά με περίπατο η Παρί (video)

Η Παρί νίκησε με 3-0 την Ντιζόν και προκρίθηκε εύκολα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας. Δυο γκολ ο Ντι Μαρία στο πρώτο ημίχρονο, το τρίτο ο Μενιέ. Δοκάρι για τη φιλότιμη Ντιζόν ο Ταβάρες.

Ο Αμπού Ντιαμπί
26/02/2019 • 12:16

Αποσύρθηκε ο Ντιαμπί

Ο Αμπού Ντιαμπί ανακοίνωσε την απόφασή του να αποσυρθεί από την ενεργό δράση, σε ηλικία 32 ετών.

Ο Ντιαμπί με την φανέλα της Άρσεναλ
26/02/2019 • 01:46
Ο Σουγιάρ πέτυχε το γκολ της βραδιάς
25/02/2019 • 23:38

Λάθη εσείς... γκολ η Λανς (video)

Εύκολο βράδυ για την Λανς απέναντι στη Νιόρ. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και τους νίκησαν 4-1! Η Λαντς σκαρφάλωσε στην τέταρτη θέση της Ligue 2!