21/11/2017 • 14:36
Αμιάν-Λιλ
20/11/2017 • 23:44

"Ανάσα" για Αμιάν

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια παραμονής στο Σαμπιονά από την Αμιάν, που επιβλήθηκε 3-0 της Λιλ σε εξ αναβολής αγώνα για την 8η αγωνιστική.

Γαλλικά στιγμιότυπα
20/11/2017 • 22:10
Ο Τιάγκο Σίλβα
20/11/2017 • 20:11

Τιάγκο Σίλβα: «Μιλάω συνέχεια με τον Κουτίνιο»

Ρόλο διαμεσολαβητή για λογαριασμό της Παρί Σεν Ζερμέν έχει αναλάβει ο αμυντικός της Τιάγκο Σίλβα, προκειμένου να πείσει τον συμπατριώτη του Φιλίπε Κουτίνιο να προτιμήσει τον γαλλικό σύλλογο αντί για την Μπαρτσελόνα.

Μπορντό-Μαρσέιγ
20/11/2017 • 00:01
O Κιλιάν Εμπαπέ
19/11/2017 • 22:50
Οι Καβάνι και Νεϊμάρ
19/11/2017 • 22:30

Καβάνι: «Στον Νεϊμάρ το επόμενο πέναλτι»

Στην απόφαση του προπονητή της Παρί Σεν Ζερμέν Ουνάι Εμερι να παραχωρήσει στον Νεϊμάρ το προνόμιο της εκτέλεσης των πέναλτι υπέρ της ομάδας, αναφέρθηκε ο Εντινσον Καβάνι.

Ο Ροντελέν της Νις πανηγυρίζει
19/11/2017 • 18:40

Σώθηκε στο 92' η Νις

Το φάσμα μιας ακόμη ήττας, της 7ης στα τελευταία 8 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, αντίκρισε η Νις, αλλά τελικά χάρις στο γκολ του Ροντελέν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε και έφυγε με το 1-1 από την έδρα της Καέν.

Ο Χαβιέ Παστόρε
19/11/2017 • 18:09
Στρασβούργο-Ρεν
18/11/2017 • 23:10

Γιορτή στο Στρασβούργο! (video)

Το Στρασβούργο πήρε μια δίκαιη νίκη απέναντι στην Ρεν και σημαντική βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Τιερί Λορέ επικράτησε δύσκολα με 2-1 στο Σταντ ντε Λα Μενό και με αρκετό άγχος σε ένα ματς που έπαιζε με παίκτη παραπάνω για τριάντα λεπτά.

Παρί Σεν Ζερμέν-Ναντ
18/11/2017 • 21:18
Μονακό - Αμιάν
18/11/2017 • 00:03

"Σκόνταψε" η Μονακό στην έδρα της Αμιέν

Οι Μονεγάσκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, βελτιώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά επιστρέφουν στο Πριγκιπάτο μόνο με έναν πόντο, δίνοντας την ευκαιρία στην Παρί να αποσπαστεί ακόμη περισσότερο εφόσον νικήσει το απόγευμα του Σαββάτου εντός έδρας τη Ναντ.

21/11/2017 • 12:30