Η Κλουζ την έκπληξη στον πέμπτο όμιλο (video)

Ποιος θα το περίμενε, μετά την πρώτη αγωνιστική στον πέμπτο όμιλο, η ρουμανική Κλουζ να οδηγεί την κούρσα. Οι Ρουμάνοι επιβλήθηκαν 2-1 της Λάτσιο με ανατροπή, ενώ με 2 πέναλτι Ρεν και Σέλτικ έμειναν στο 1-1.
19/09/2019 • 22:00
Κλουζ, πανηγυρική

Μοιρασμένη κατοχή και σκληρό παιχνίδι έγινε στο πρώτο ημίχρονο στο Ροαζόν Παρκ, όπου η Ρεν υποδεχόταν την Σέλτικ, στην επανάληψη της φάσης των ομίλων της σαιζόν 2011/12. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Νιανγκ στο 38', πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Άγερ.

Με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε η Σέλτικ, στο 58' ο Ντα Σίλβα ανέτρεψε τον Φόρεστ και ο Κρίστι έκανε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 στις καθυστερήσεις λόγω αποβολής του Μπαγιό.

ΡΕΝ: Μεντί, Ντα Σίλβα, Ραφίνια, Γκρενιέ, Νιανγκ, Μπουριζό, Μορέλ, Τετ(72' Ντελ Καστίγιο), Γκνανιόν, Τραορέ, Μαρτίν(72' Καμαβινγκά)

ΣΕΛΤΙΚ: Φόρστερ, Ζουλιέν, Μπράουν, Κρίστι, Εντουάρντ(84' Μπάγιο), Μπολινγκόλι(69' Χέις), Ελγιουνούσι(57' Εντσάμ), Ελχαμέντ, Άγερ, Μακ Γκρέγκορ, Φόρεστ

Στην Ρουμανία, η Λάτσιο προηγήθηκε με τη "γονατιά" του Μπάστος μετά το κόρνερ του Γιόνι στο 28'.

Η απάντηση για τους Ρουμάνους ήρθε από την άσπρη βούλα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, όταν ο Λούκας Λέιβα ανέτρεψε τον Τζόκοβιτς και ο Ντεάκ ισοφάρισε. Οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ στο 75' μετά το λάθος του Στρακόσα και την κεφαλιά του Ομράνι.

ΚΛΟΥΖ: Αρλάουσκις, Μπουρσά, Πάουν(83' Κούλιο), Τζόκοβιτς, Ντέακ(90' Γκολόφκα), Μπολί, Μπορντεϊάνου, Καμόρα, Πετελέου, Τραορέ(46' Ομράνι), Μάικ

ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσα, Λούκας Λέιβα, Μπερίσα(67' Κατάλντι), Κορέα, Μπάστος(80' Αντεκάνιε), Καϊσέδο, Μιλίνκοβιτς, Σάβιτς, Γιόνι(80 Λούλιτς), Λατσάρι, Ατσέρμπι, Βάβρο

20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς