Ξέσπασε με επτάρα η Γιούνγκ Μπόις

Αρης Γεωργίου
18/09/2016 • 20:39
Eύκολα η Γιούνγκ Μπόις.
Η Γιούνγκ Μπόις διασκέδασε τις εντυπώσεις για την ήττα από τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, επικρατώντας εύκολα με 7-1 της ερασιτεχνικής Μπάζενχαϊντ για τους «32» του Κυπέλλου Ελβετίας.

Η ομάδα του Άντι Χούτερ, δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο 40 λεπτο αλλά κατά τα άλλα έκανε περίπατο. Πρωταγωνιστής ο Κούμπο με χατ - τρικ σε 14 λεπτά (64', 72', 77'), τα δύο πρώτα γκολ είχε πετύχει ο Φρέι (42', 49'), ενώ από από ένα πέτυχαν οι Ντουά (57') και Ραβέ (86').

Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Μλίναριτς στο 63'.

Η ενδεκάδα της Γιούνγκ Μπόις
: Βέλφλι - Εμπαμπού, Μπέργκι, Φον Μπέργκεν, Όμπεξερ - Σχικ, Έμπισερ, Μπερτόνε (64' Ζακάρια), Ντουά - Σουλεϊμάνι (58' Κούμπο), Φρέι (76' Ραβέ).

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40