1-0 με Καζού ο ΑΠΟΕΛ την Αστάνα (video - pics)

Προβάδισμα πρόκρισης απέκτησε ο ΑΠΟΕΛ που κέρδισε στη Κύπρο 1-0 την Αστάνα. Ο Βραζιλιάνος Καζού στο 79ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο ΓΣΠ της Λευκωσίας.
Σπύρος Δημολίτσας
23/08/2018 • 22:00
Ττο γκολ του Καζού έκανε τη διαφορά

11 λεπτά πριν από το τέλος, ο Εφραίμ δοκίμασε το πόδι του, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο αμυντικός του ΑΠΟΕΛ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Μπρούνο Μιγκέλ Μπαλτάζαρ.

Διπλάσιες τελικές (16 - 8 ) είχε ο ΑΠΟΕΛ που ταξιδέυει στο Καζακστάν την ερχόμενη εβδομάδα για να παίξει τη ρεβάνς.

Βασικός για τον ΑΠΟΕΛ έπαιξε και σε ολόκληρο το 90λεπτο ο Πραξιτέλης Βούρος

Για λίγα λεπτά αγωνίστηκε ο Σάββας Γκέντζογλου που πέρασε αλλαγή στο 88ο λεπτό στη θέση του Ζαχίντ.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Ενσούε, Βούρος, Καρλάο, Καζού, Μοράις, Σόουζα, Ζαχίντ (88' Γκέντσογλου), Τάμαρι (74' Εφραίμ), Σάλαϊ, Ντελατόρε (62' Ρέζα)

Αστάνα: Ερίκ, Ρουκάβινα, Πόστνικοβ, Μάλι, Σόμκο, Μαέβσκι, Μουζίκοφ, Κλάινχαϊσλερ, Τομάσοφ (91' Μπεϊσεμπέκοφ), Ενρίκε (72' Ζαϊνουντίνοφ), Καμπανάγκα (85' Ζάνγκα)

24/09/2018 • 08:08