Ντι... Μαγεία πρόκρισης για την Παρί στο Μάντσεστερ!

Εξαιρετική εμφάνιση σε μεγάλη διάρκεια αγώνα, ιδανική τακτική προσέγγιση στο ματς, δυο ασίστ ο μέγας (αν και αποδοκιμαζόμενος από το κοινό της παλιάς του ομάδας) Ντι Μαρία και νίκη-πρόκριση στα προημιτελικά με 2-0 για την χωρίς Νεϊμάρ, Καβάνι και Μενιέ Παρί στο Μάντσεστερ. Ντι... Μαγεία η Παρί.
12/02/2019 • 23:01
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Παρί Σεν Ζερμέν

Η Γιουνάιτεντ είχε κορυφαίο τον τερματαφύλακά της Ντε Χεα και θα πάει 6 Μαρτίου στο Παρίσι για το θαύμα. Χάθηκε η ομάδα του Σόλσκιερ στο δεύτερο μέρος.

Γρήγορος ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, η Μάντσεστερ πίεσε ψηλά, η Παρί όμως είχε κλασική φάση με τον Εμπαπέ, μοναδική στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε και η Παρί που είχε τις περισσότερες και πιο κλασικές ευκαιρίες στον αγώνα άνοιξε το σκορ με τον Κιμπεμπέ στο 53’ για να κάνει το 2-0 με τον Εμπαπέ στο 60' (δυο ασίστ ο Ντι Μαρία) και να κυριαρχήσει πλήρως στο ματς, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Κόκκινη κάρτα ο Πογκμπά στο 89'.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: (4-3-3): Ντε Χέα, Γιάνγκ, Mπαγί, Λίντελοφ, Σο, Ερέρα, Μάτιτς, Πογκμπά, Λίνγκαρντ (45+4’ Σάντσες), Ράσφορντ (Λουκάκου 84'), Μαρσιάλ (Μάτα 45’)
Απόντες: Βαλένσια, Νταρμιάν

Παρί Σεν Ζερμέν (4-2-3-1): Μπουφόν, Κέχρερ, Σίλβα, Κιμπέμπε, Μπερνάτ, Βεράτι (75' Παρέδες), Μαρκίνιος, Αλβες, Ντράξλερ, Ντι Μαρία (Νταγκμπά 81'), Εμπαπέ
Απόντες: Νεϊμάρ, Καβάνι, Μενιέ

Paris Saint Germain - Olympique Nimes

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου, 18:00

Live
19/02/2019 • 07:04

Τακτική κι ενέργεια στα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ. Πάθος για γκολ σε Ινβερνές, Σάντερλαντ (video)

Οι λεπτομέρειες μέσα από τις ικανότητες και τις όποιες αδυναμίες αναμένεται να έχουν αξία και στα δύο αποψινά ματς του Τσάμπιονς Λιγκ σε Λίβερπουλ και Λιόν. Ανταγωνιστικές αναμετρήσεις περιμένουμε στο Σάντερλαντ, το Ινβερνές αλλά και το Πόρτμουθ