Μπήκε στο παιχνίδι της πρόκρισης η ΤΣΣΚΑ

31/10/2017 • 23:43
Βασιλεία-ΤΣΣΚΑ
Σπουδαία νίκη στην Ελβετία για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας που με 2-1 επικράτησε τη Βασιλείας και μπήκε γερά στο παιχνίδι της πρόκρισης από το πρώτο γκρουπ.

Ο Ζούφι στο 32' έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, για να έρθει η απάντηση των Ρώσων στο δεύτερο ημίχρονο. Με σουτ του Τζαγκόεφ στο 65' μετά από όμορφη κάθετη του Βέρνμπλοομ, ήρθε το 1-1 ενώ στο 79ο λεπτό, ο Σουηδός δημιουργός του πρώτου τέρματος, έδωσε τη νίκη στην ομάδα γράφοντας το 1-2.

Η ΤΣΣΚΑ πήρε με αυτόν τον τρόπο "εκδίκηση" για την εντός έδρας ήττα της την προηγούμενη αγωνιστική από τη Βασιλεία, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να καλύψει τη διαφορά τερμάτων (0-2 το πρώτο ματς).

Οι δύο ομάδες, ισοβαθμούν πλέον στους 6 πόντους.