"Παρέλαση" της Γιουνάιτεντ στη Μόσχα

27/09/2017 • 23:40
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Τρία γκολ σε κάτι παραπάνω από 20 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ "αρχειοθέτησε" από νωρίς το ματς στη Μόσχα κόντρα στην ΤΣΣΚΑ, φτάνοντας άνετα στο τελικό 1-4 και κάνοντας το 2/2 στον πρώτο όμιλο.

Μόλις στο 4', ο Λουκάκου έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Μουρίνιο ενώ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ο Μαρσιάλ έκανε στο 19' το 0-2. Τα πάντα τελειώσαν στο 27' με το δεύτερο γκολ του Λουκάκου (και πάλι από ασίστ του Μαρσιάλ) για το 0-3 του ημιχρόνου.

Το "κερασάκι" στο "διπλό" των "διαβόλων", έβαλε στο 57ο λεπτό ο Μικιταριάν με τον Μαρσιάλ να μοιράζει την τρίτη ασίστ του και να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Άγγλων. Οι Ρώσοι κατάφεραν πάντως να πετύχουν το γκολ της τιμής, με τον Κουτσάεφ να γράφει το τελικό 1-4 στο 90'.

Η Γιουνάιτεντ απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στο πρώτο γκρουπ έχοντας 6 πόντους, ενώ η ΤΣΣΚΑ έμεινε στους 3.

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου σε 2 αγωνιστικές

1) Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 6 (7-1)
2) Βασιλεία 3 (5-3)
3) ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3 (3-5)
4) Μπενφίκα 0 (1-7)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεβ, Μάριο Φερνάντες, Βάσιν, Βασίλι Μπερεζούτσκι, Ιγκνασέβιτς, Σένικοβ, Βέρνμπλουμ, Τζαγκόεβ, Γκολοβίν, Τσάλοβ, Βιτίνιο.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Άσλεϊ Γιανγκ, Λίντελεφ, Μπεγί, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Μάτιτς, Αντέρ Ερέρα, Μχιταριάν, Μαρσιάλ, Λουκακού.

24/07/2019 • 07:03

"Πληρώνουν" καλά τα γκολ των αουτσάϊντερ σε Βελιγράδι, Βουδαπέστη και Σκωτία

Ο Ερυθρός Αστέρας και η Φερενσβάρος είναι τα φαβορί για την νίκη στις έδρες τους με τα γκολ των φιλοξενούμενων να "αξίζουν" πολλά σε στοιχηματικό επίπεδο. Πολύ πιο ανταγωνιστικό παιχνίδι περιμένουμε στη Λευκορωσία ενώ στο Λιγκ καπ Σκωτίας και πάλι οι καλές τιμές έρχονται από τα αουτσάίντερ