Μπερίσο: «Κομβικό το χαμένο πέναλτι»

Ο Εντουάρντο Μπερίσο παραδέχτηκε πως το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση του «Άνφιλντ».
Θωμάς Ναλμπάντης
14/09/2017 • 10:32
Ο Εντουάρντο Μπερίσο
Ο Εντουάρντο Μπερίσο παραδέχτηκε πως το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση του «Άνφιλντ». Ο τεχνικός της Σεβίλλης συμπλήρωσε πως σημαντική ήταν και η βοήθεια που έδωσε ο Σαράμπια στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ώστε να φτάσουν οι Ανδαλουσιανοί στο τελικό 2-2.

Χαρακτηριστικά, ο τεχνικός της ισπανικής ομάδας τόνισε: «Το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ μας βοήθησε να μπούμε και πάλι στο παιχνίδι. Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Σαράμπια μας βοήθησε να κρατήσουμε την μπάλα και να έχουμε καλύτερη τακτική».
23/09/2017 • 08:00

Βάζουν δύσκολα ως φιλοξενούμενες Νόττιγχαμ και Μπρέντα

Ανταγωνιστικά ματς θα γίνουν στο Πίτερμπορο, το Ρότερνταμ και το Μπέρμιγχαμ όπου ναι μεν οι γηπεδούχοι έχουν θεωρητικό προβάδισμα όμως οι Γουίγκαν, Μπρέντα - με συνέπεια στο εκτός έδρας γκολ - και Νόττιγχαμ σε κατάσταση πίεσης αποδίδουν πολύ καλύτερα.