Ισοπαλία και δεύτερη θέση για Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων κόντρα στη Λουντογκόρετς και αρκέστηκε στην ισοπαλία 2-2, τερματίζοντας έτσι στη δεύτερη θέση του ομίλου.
06/12/2016 • 23:40
Παρί - Λουντογκόρετς

Οι Παριζιάνοι τα βρήκαν σκούρα κόντρα στους μαχητικούς Βούλγαρους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό από γκολ του Μισιτζιάν.

Στην επανάληψη ο Καβάνι κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 61ο λεπτό αλλά η χαρά των γηπεδούχων κράτησε για λίγο αφού οκτώ λεπτά αργότερα ο Βάντερσον με σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε για το 2-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντι Μαρία ισοφάρισε για το τελικό 2-2 αλλά δεν ήταν αρκετό για να μπορέσει η ομάδα του να κατακτήσει την πρώτη θέση.

Έτσι, η ομάδα του Ουνάι Έμερι τερμάτισε στη δεύτερη θέση πίσω από την Άρσεναλ ενώ η Λουντογκόρετς εξασφάλισε τη συμμετοχή της στο Γιουρόπα Λιγκ.
24/06/2019 • 16:43