Έμειναν στο 0-0 Τζένοα και Φιορεντίνα (video)

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις Τζένοα και Φιορεντίνα αλληλοεξουδετερώθηκαν με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι αλλά να μην μπορούν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι κάθε άλλο παρά ευχαριστημένη θα πρέπει να είναι με το αυτό το βαθμό καθώς είχε δύο δοκάρια στην αναμέτρηση. Ένα στο πρώτο ημίχρονο με τον Μιραλάς και ένα στο δεύτερο με τον Κιέζα, με τους “βιόλα” να μην μπορούν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Απ’ την άλλη, οι “ροσομπλού” δεν κατάφεραν να απειλήσουν σημαντικά, λίγο έλειψε όμως να κάνουν τη ζημιά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το σουτ του Πιόντεκ να κοντράρει και να περνάει ελάχιστα κόρνερ.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 παίρνοντας από έναν πόντο τους γηπεδούχους να φτάνουν τους 20 και να είναι 14οι ενώ η Φιορεντίνα έφτασε τους 26 και πλέον είναι δέκατη.