«Φρούριο» το Ντένβερ

Οι Νάγκετς κέρδισαν 121-100 τους Κλίπερς και πέτυχαν την 11η συνεχή εντός έδρας νίκη τους στο ΝΒΑ.

Το Ντένβερ τον περασμένο Δεκέμβριο είχε υποστεί την βαρύτερη φετινή του ήττα στην έδρα της ομάδας του Λος Άντζελες με 22 πόντους διαφορά, αλλά πήρε εκδίκηση, με τον Νίκολα Γιόκιτς να κάνει δεύτερο σερί τριπλ νταμπλ με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ και 10 ασίστ, μόλις σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Ο Μάρεϊ έκανε ρεκόρ καριέρας με 23 πόντους, ο Πλάμλι το καλύτερό του επιθετικό παιχνίδι της σεζόν με 17 πόντους, ενώ ακολούθησαν οι Μπίσλι (15), Κρεγκ (14) και Μόρις (14).

Για τους Κλίπερς, 19 πόντους είχε ο Λου Γουίλιαμς και από 18 οι Γκαλινάρι και Χάρις.

Oι γηπεδούχοι, ξεκίνησαν δυνατά το ματς και προηγήθηκαν με 37-25 στην πρώτη περίοδο, για να διατηρήσουν άνετα το προβάδισμα στη συνέχεια, με κυριαρχία στα ριμπάουντ (53-38).