«Παρέλαση» στη Ρώμη

23/08/2016 • 23:45
Πόρτο
Η Πόρτο πέρασε «αέρα» από τη Ρώμη και εκμεταλλευόμενη και την αριθμητική της υπεροχή, υποχρέωσε τη Ρόμα σε «βαριά» εντός έδρας ήττα με 0-3, τσεκάροντας το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στους ομίλους οι Μονακό, Σέλτικ, Λέγκια Βαρσοβίας και Λουντογκόρετς.

Μετά το 1-1 του Οπόρτο, οι Πορτογάλοι πέτυχαν αυτό που ήθελαν μόλις στο 8’ με τον Φελίπε Μοντέιρο για να ακολουθήσει η αποβολή του Ντε Ρόσι στο 39’, που σήμανε την αρχή της καταστροφής για τη Ρόμα. Παρά τη νέα αποβολή του Έμερσον στο 50’, η Ρόμα ήταν μέσα στο παιχνίδι αν και με εννιά, μέχρι και το 73’. Τα πάντα τελείωσαν σε αυτό το λεπτό, όταν ο Λαγιούν έκανε το 0-2 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κορόνα διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Η Χαποέλ Μπερ Σεβά, άγγιξε το θαύμα, αλλά το 2-0 (Σάχαρ 21’, Χομπαν 48’) δεν της έφτασε κόντρα στη Σέλτικ που σε συνδυασμό με το 5-2 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στους ομίλους.

Δεύτερη νίκη για τη Μονακό κόντρα στη Βιγιαρεάλ, αφού με τέρμα του Φαμπίνιο στο 90’ οι Γάλλοι πήραν τη νίκη 1-0, ενώ η Λέγκια μένοντας στο 1-1 με τη Ντάνταλκ (Κούχαρτσικ 90’-Μπένσον 19’) πήρε την πρόκριση στους ομίλους. Εκεί την ακολούθησε η Λουντογκόρετς που απέσπασε 2-2 στην έδρα της Πλζεν (Ντούρις 7’, Ματέχου 64’-Βούρα 17’, Κεσέρου 90’).

Udinese Calcio - AS Roma

Σάββατο 24 Νοεμβρίου, 16:00

Live
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51