Έκαναν το «2 στα 2» οι Ελπίδες

Η Ελλάδα συνέτριψε με 5-1 τη Μολδαβία στο Περιστέρι και διπλασίασε τις νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του 1ου ομίλου των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.
Κυριάκος Νταμαδάκης
04/09/2017 • 21:06
Εθνική Ελπίδων, πανηγυρική
Η Ελλάδα συνέτριψε με 5-1 τη Μολδαβία στο Περιστέρι και διπλασίασε τις νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του 1ου ομίλου των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε και πάλι ο Γαλανόπουλος, όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στη Λευκορωσία, μόλις στο 7ο λεπτό.

Η Μολδαβία ισοφάρισε στο 34' με τον Τσάτσαρους, αλλά το ημίχρονο βρήκε και πάλι τη «γαλανόλευκη» μπροστά στο σκορ χάρη στο γκολ στην εκπνοή του Κουλούρη. Ο τελευταίος βρήκε δίχτυα ξανά στο 57', ενώ σκόρερ χρίστηκαν και οι Λημνιός (47'), Ανδρούτσος (78' πέναλτι) για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΛΛΑΔΑ (Αντώνης Νικοπολίδης): Κοτσαρης, Σάλιακας, Ευαγγέλλου, Καραχάλιος, Τσιμίκας, Πασαλίδης, Γαλανόπουλος (76' Μελικιώτης), Μανθάτης (61' Χατζηγιοβάνης), Ανδρούτσος (79' Ορφανίδης), Λημνιός, Κουλούρης

ΜΟΛΔΑΒΙΑ (Ντάνουτ Οπρέα): Τιμπούρ, Μακρίτσι Α., Μαραντίτσι, Γιαλμπά, Ντράγκαν, Οαντσέα (49' Νταμασκάν), Μποϊτσίουτς, Μακριτσί Β., Μπότζι, Τσάτσαρους (73' Μαντριτσένκο), Γκουλτσέακ (50' Κοτσοκάρου)
20/09/2017 • 08:00

Ανταγωνιστικά αουτσάϊντερ στο Λιγκ Καπ. Αξιόπιστα φαβορί, Γκέτεμποργκ και Φέγενορντ

Στους αγώνες του Αγγλικού Λιγκ Καπ και εν μέσω πολλών υποχρεώσεων εντός κι εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου οι "μεγάλοι" της Premier League δίνουν πολλές ευκαιρίες σε παίκτες με λιγότερο χρόνο συμμετοχής, τουλάχιστον στις πρώτες φάσεις της διοργάνωσης.