Με το δεξί το Μαυροβούνιο

08/09/2014 • 23:56
Το Μαυροβούνιο έκαμψε την αντίσταση της Μολδαβίας και βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου μαζί με τη Ρωσία. Οι γηπεδούχοι δεν την... πάτησαν όπως πέρσι που γνώρισαν "βαριά" ήττα στην έδρα τους από την ίδια ομάδα με 5-2.

Η υπεροχή του Μαυροβουνίου καρποφόρησε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Βούτσινιτς να σκοράρει με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Νίκολιτς. Αφού οι Μολδαβοί δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον  Σιντορένκο στο 55', δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα

Ο Νίκολιτς στο 73' δημιούργησε και το δεύτερο τέρμα της ομάδος του. Συγκεκριμένα έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Τομάσεβιτς στο δεύτερο δοκάρι έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα και πανηγύρισε το πρώτο του γκολ με την εθνική ομάδα.
24/09/2018 • 08:08