Δεν έφταναν Ζλάταν, Ντουρμάζ

15/11/2014 • 23:44

Στο 1-1 έμειναν Μαυροβούνιο και Σουηδία για την 4η αγωνιστική του 7ου ομίλου των προκριματικών του Γιούρο, με τον Ιμπραΐμοβιτς και Ντουρμάζ να συνδυάζονται στο γκολ των Σκανδιναβών.

Ο παίκτης του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο, δίνοντας στο 9' την ασίστ για το 0-1 του Ίμπρα. Το παιχνίδι κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, μέχρι που ήρθε το 80ο λεπτό.

Οι Μαυροβούνιοι κέρδισαν πέναλτι με τον Γιόβετιτς να αναλαμβάνει την επιτυχή εκτέλεσή του, γράφοντας το τελικό 1-1. Αποτέλεσμα που αφήνεις του Σουηδούς αήττητους αλλά με μόλις μία νίκη σε 4 ματς, την ίδια στιγμή που η ομάδα του Μπρνόβιτς έπιασε τους Ρώσους στην τρίτη θέση.

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51