'Εβγαλε μάτια ο Εμπολό (video)

Αρης Γεωργίου
09/08/2015 • 13:06
Άλλη μία εντυπωσιακή εμφάνιση πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο νεαρός στράικερ της Βασιλείας Μπρεέλ Εμπολό.

Ο 18χρονος Ελβετός διεθνής με καταγωγή από το Καμερούν, ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της τέταρτης νίκης των πρωταθλητών σε ισάριθμους αγώνες της Super League, με 3-1 μέσα στην έδρα της Λουκέρνης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3' με τον Λεσκάνο, αλλά στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Εμπολό, ο οποίος ισοφάρισε στο 27', έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 33' και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε ασίστ με εκπληκτικό τακουνάκι στον Ντελγάδο για το 3-1.

Δείτε τα στιγμιότυπα:

17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51