«Εξάσφαιρος» Παναθηναϊκός! (video)

Ο Παναθηναϊκός Κ19 με μεγάλη εμφάνιση στο Γαλάτσι συνέτριψε με 6-0 την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ.
09/03/2019 • 14:30
Σαρωτικός ο Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι» είχαν για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Σέχου που σημείωσε τρία γκολ.

Στο πρώτο ημίωρο το ματς ήταν ισορροπημένο, όμως ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με μακρινό αριστερό σουτ του Σκεντεράι.

Στο 36', έπειτα από φάση διαρκείας ο Σκερπέζης από κοντά με πλασέ έκανε το 2-0, ενώ στο 40' Σέχου ανέβασε τον δείκτη του σκορ με μακρινό δεξί σουτ.

Στο 54' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Σέχου ανέλαβε την εκτέλεση για το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 63' ο Σέχου ολοκλήρωσε το χατ - τρικ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή για το 5-0, ενώ ο σκορ έκλεισε ο Βαγιανίδης με δεξί διαγώνιο σουτ στο 81ο λεπτό.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου, 20:30

Live
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον