Τρίποντο του Αρη με Χαβίτο θεατή..

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ντέρμπι με την Καβάλα ο Αρης. Οι “κίτρινοι” επιβλήθηκαν με 3-0 και έκαναν ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στη Football League.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ντέρμπι με την Καβάλα ο Αρης. Οι “κίτρινοι” επιβλήθηκαν με 3-0 και έκαναν ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στη Football League.  Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” τη νίκη μέσα σε έξι λεπτά στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δρόμο για τη νίκη άνοιξε ο Τάτος με πέναλτι στο 39′, το οποίο κέρδισε ο Πόι στην προσπάθεια του να πάρει το ριμπάουντ από το δοκάρι του Καπνίδη και να σκοράρει. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πόι δημιούργησε το γκολ και ο Ντούνης το σημείωσε στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με αέρα δύο τερμάτων. Το 3-0 διαμόρφωσε στο 63′ ο Ρόβας με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Στο “Κλεάνθης Βικελλίδης” βρέθηκε και ο Χαβίτο, ο οποίος πήγε στη θύρα 3 και πανηγύρισε με τους φιλάθλους του Αρη τη νίκη των “κιτρίνων”.