Κράτησε την κορυφή στο 92′!

Με νίκες, έστω και δύσκολες, συνέχισαν την πορεία τους οι πρωτοπόροι του βορείου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ 2, Εθνικός Γαζώρου και Απόλλων Καλαμαριάς.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, η ομάδα των Σερρών κέρδισε 2-1 το εκτός έδρας ματς με τον Αετό Σκύδρας χάρη σε γκολ του Μαχαιρούδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος. Σημειώνεται πως λόγω προβλήματος στο λεωφορείο, η αποστολή του Εθνικού έφτασε με ταξί στην Πέλλα και για το λόγο αυτό το παιχνίδι άρχισε με μικρή καθυστέρηση.

Στη δεύτερη θέση -δύο βαθμούς πίσω- παραμένει ο Απόλλων καθώς νίκησε 1-0 τον Βατανιακό στη Θεσσαλονίκη, ενώ τρίτος ανέβηκε ο Τηλυκράτης αφού πέτυχε σπουδαίο «διπλό» (0-1) στον Τύρναβο.

Τέλος, η Νίκη Βόλου πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι μιας και επικράτησε 2-1 του Οικονόμου Τσαριτσάνης, ενώ νίκησε και η ΑΕΠ Ηρακλής, 2-0 τον Μ. Αλέξανδρο Ηράκλειας.