Γραμμα(τικοπούλου) πρωτιάς (video)

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου έβαλε τις βάσεις για την πρωτιά στον όμιλο της Εθνικής μας, επικρατώντας της Τάουσον με 6-7, 7-6, 6-0.

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου έβαλε τις βάσεις για την πρωτιά στον όμιλο της Εθνικής μας, επικρατώντας της Τάουσον με 6-7, 7-6, 6-0. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια αν και βρέθηκε μπροστά με 5-2 στο πρώτο σετ, δεν κατάφερε να το κατακτήσει και ηττήθηκε στο τάι μπρέικ.

Η Τάουσον με… φόρα και ψυχολογία από την επιτυχία της στο πρώτο σετ είχε πάρει τα ηνία στο δεύτερο, ωστόσο η Γραμματικοπούλου πλήρωσε την αντίπαλο της με το ίδιο νόμισμα και ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση (5-2). Ισοφάρισε στο τάι μπρέικ σε 1-1 σετ και κάπου εκεί τελείωσε το ματς.

Μέσα σε 24 λεπτά «καθάρισε» με 6-0 το τρίτο και έβαλε την Εθνική μας μπροστά με 1-0 στις μάχες με τη Δανία…