Φιλική νίκη του Εργοτέλη επί του ΟΦΗ (video)

Μία νίκη σε ένα Κρητικό ντέρμπι ακόμα και αν πρόκειται για φιλικό παιχνίδι είναι ιδιαίτερη και ο Εργοτέλης νιώθει ικανοποιήση για το 1-0 επί του συμπολίτη του ΟΦΗ σε ματς που διεξήχθη στο ΒΑΚ το απόγευμα του Σαββάτου.
14/10/2018 • 01:16
Φιλική νίκη του Εργοτέλη επί του ΟΦΗ

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Μαζουλουξής με κεφαλιά στο 22ο λεπτό μετά από κόρνερ του Κοζωρώνη, ενώ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Κυριακίδη στο 88'.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Σάσι, Μεγιάδο, Ποτουρίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Στρέζος, Κυριακίδης, Κοιλιάρας (78’ Καλαιτζάκης), Ποτουρίδης (78’ Περδίκης), Νάστος, Οικονόμου (62’ Αργυρόπουλος), Παπαστεριανός, Σάσι (78’ Αζίζι), Ντίνας (62’ Κοροβέσης), Κουτσιανικούλης (78’ Νοικοκυράκης), Αραβίδης (62’ Πλατέλλας)

Εργοτέλης: Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Υakubu, Κοζορώνης, Μπάτζιος, Bruce, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Effort, Kwateng

Από το 65’ και μετά αγωνίστηκαν οι: Χανιωτάκης, Βουτσάς, Βογιατζής, Χατζηδίμπας, Πάτας, Κατσούρι (80’ Μανουσάκης), Μπουρσέλης, Λαμπάκης, Καπνίδης, Ροβίθης, Σταθόπουλος.

15/12/2018 • 08:16

Ακλόνητα φαβορί απέναντι σε ικανά αουτσάϊντερ, Γιουβέντους, "Σίτι" και Ίντερ

Ξεκάθαρο το προβάδισμα της Γιουβέντους, της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μάντσεστερ Σιτι απέναντι σε ομάδες που θα παίξουν επιθετικά! Πολύ πιο αμφίρροπα τα παιχνίδια στο Χόφενχαϊμ, στην Τρίπολη και στο Αλκμάαρ

15/12/2018 • 11:51