Στο 2-2 ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΟΚ

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε (11/10) στους "Ζωσιμάδες" οι δύο αντίπαλοι αναδείχτηκαν ισόπαλοι-Η κάθε ομάδα πέτυχε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον ΑΟΚ να προηγείται στο α' και τον ΠΑΣ να ισοφαρίζει στο β' μέρος
11/10/2018 • 19:48
Ο Γιάννης Πετράκης
Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε (11/10) στους “Ζωσιμάδες” ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο ΑΟΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι, 2-2. Οι δύο προπονητής, Γιάννης Πετράκης (φωτό) και Δημήτρης Σπανός είχαν ευκαιρία για συμπεράσματα.
Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι αντίπαλοι. Ο ΑΟΚ (έχοντας πρωταγωνιστή τον Τουράμ) προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-2. Ο Βραζιλιάνος ήταν ο σκόρερ και των δύο τερμάτων.
Και τα δύο γκολ ήρθαν από κόρνερ που εκτέλεσε ο Κόντος. Στο πρώτο, στο 13’, ο Τουράμ έκανε κεφαλιά για το 0-1 και στο δεύτερο, στο 22’, ο Τουράμ έκανε το 0-2 με πλασέ.
Ο ΠΑΣ απάντησε στα γκολ του ΑΟΚ στο β’ μέρος. Στο 68’ ο Παμλίδης, με ψιλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-2 και στο 78’, ο ΠΑΣ ισοφάρισε. Ο Γιάκος εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πήγε στο αριστερό δοκάρι και ο Παπαδόπουλος πήρε το ρημπάουντ για το 2-2.
Οι συνθέσεις με τις οποίες οι δύο ομάδες άρχισαν το παιχνίδι ήταν οι εξής:
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Κακούμπα, Κάστρο, Ευαγγέλου, Σιόντης, Κρίζμαν, Βιδάλ, Γιάκος, Μυστακίδης, Αθανασιάδης
ΑΟΚ: Κουτζαβασίλης, Βέρτζος, Τουράμ, Σιατραβάνης, Σπίνουλας, Κόντος, Αναστασίου, Μότα, Ιωάννου, Νίκιτς, Ινάσιο

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου, 19:30

Live
18/12/2018 • 09:43

"Παγίδες" για φαβορί στο Ολλανδικό κύπελλο, στο Αμπερντίν και στο Λέστερ

Προβάδισμα νίκης έχουν η Μάντσεστερ Σιτι, η Μίλαν, η Αμπερντίν και η Αλκμάαρ σε παιχνίδια με ιδιαιτερότητες και διάφορες δυσκολίες. Μικρό αλλά δεδομένο το προβάδισμα της Γκλάντμπαχ, στην απόρθητη έδρα της και της Τουλούζ κόντρα στη αστάθεια της Καέν

18/12/2018 • 10:17