Νίκη τριάδας για την Ανόρθωση

Η Ανόρθωση νίκησε 5-1 την Πάφο και πέρασε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο 14ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ν’Ντλοβού. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά με τον Ματούκου στο 54ο λεπτό αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα η Ανόρθωση πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τν Ορλάντι.

Το 3-1 διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό ο Ν’Ντλοβού με εκτέλεση πέναλτι ενώ το 4-1 σημειώθηκε στο 90ο λεπτό από τον Κουλούρη και στο 94ο λεπτό ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Με αυτή τη νίκη η Ανόρθωση έφτασε τους 48 βαθμούς και πλέον είναι στην τρίτη θέση ενώ η Πάφος έμεινε στους 18 πόντους και την προτελευταία θέση.