"Καταιγίδα" για 25' η ΑΕΚ

Κάνοντας εντυπωσιακό μπάσιμο στο ματς, η ΑΕΚ πήρε φιλική νίκη με 4-1 στα Τρίκαλα, δίνοντας την ευκαιρία στον Μαρίνο Ουζουνίδη να δοκιμάζει πρόσωπα και σχήματα. Ντεμπούτο για Γιαννιώτα.
07/09/2018 • 22:05
Νίκη για την ΑΕΚ στα Τρίκαλα

Ο Γιακουμάκης σκόραρε από κοντά στο 2', μετά από απόκρουση σε κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, ενώ στο 9' ο Λόπες δεν λάθεψε στο τετ α τετ, γράφοντας το 0-2.

Τρία μόλις λεπτά μετά, ο Γαλανόπουλος έδωσε με δυνατό σουτ προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα του,

Στο 15' ήρθε η απάντηση των Τρικάλων που με τον Συμελίδη (εκμεταλλεύτηκε λάθος του Λόπες) μείωσαν σε 1-3, για να έρθει ο Κλωναρίδης στο 26' και να κάνει με πλασέ το 1-4!

Μετά τα πρώτα "οργιαστικά" πρώτα 26 λεπτά, ο ρυθμός έπεσε, ο Μαρίνος Ουζουνίδης προχώρησε και σε αρκετές αλλαγές, με τις περισσότερο αξιοσημείωτες, να είναι αυτές των Γιαννιώτα και Μοράν.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας (61΄ Γιαννίκογλου), Γκάλο (61΄ Λαμπρόπουλος), Τσόσιτς, Τσιγκρίνσκι (46΄ Σβάρνας), Λόπες (46΄ Γιαννούτσος), Γαλανόπουλος (46΄ Μοράν), Άλεφ, Κλωναρίδης (61΄ Γιαννιώτας), Αϊντάρεβιτς (61΄ Πόνσε), Γιούσης, Γιακουμάκης (70΄ Σιμόες)

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος (12΄ λ.τρ. Γκουγκούδης), Γκόλιας (82΄ Νιάρος), Γκότοβος, Πατσατζόγλου (76΄ Συριόπουλος), Τσιάρας (68΄ Γκατζολάρι), Τσιμίκας (82′ Ηλιάδης), Γιουκαρής (76΄ Τριανταφυλλάκος), Ρούνει (70΄ Σταματάκος), Συμελίδης (63΄ Μακρίδης), Ράντι (87΄ Αλέξ.Αλμπάνης)
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51