Δοκιμές και φιλική ήττα για Πανιώνιο

07/09/2018 • 21:47
Φιλική ήττα για Πανιώνιο
Την ήττα με 4-2 από τον Αήττητο Σπατών γνώρισε ο Πανιώνιος, σε φιλικό ματς που έγινε την Παρασκευή.

Οι παίκτες του Ανιγκό -που έκανε πολλές δοκιμές- προηγήθηκαν με δύο γκολ του Τσιλούλη στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο η συνέχεια ανήκε στον Αήττητο, που μείωσε αριχκά με αυτογκόλ του Ντομίνγκες έπειτα από κόρνερ του Γροντή, ενώ στη συνέχεια ο Μάγκας με κεφαλιά ισοφάρισε.

Ο Ματσούκας ευστόχησε σε πέναλτι για το 3-2 και ο Σπυρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις, έπειτα από ωραία αντεπίθεση και πάσα του Μαρουκάκη.

Αήττητος Σπάτων: Κοκκαλάς, Κολλαράς, Μάγκας, Χριστοφιλέας, Μουστάκης, Καζνέτσι, Ηρακλής, Νηκλιτσιώτης, Γροντής, Ματσούκας, Βασιλείου

Επαιξαν ακόμα οι: Μανωλάς, Βούκοβιτς, Σταματάκης, Σπυρόπουλος, Χατζηιωάννου, Μαρουκάκης

Πανιώνιος: Μαλερμπέ, Κούρντι, Τσιλούλης, Σταυρόπουλος, Κόρμπος, Ρίβας, Ντομίνγκες, Αλμπεργκ, Μασούρας, Οικονομίδης, Παπαγεωργίου

Επαιξαν επίσης οι: Σαραμαντάς, , Κεϊτά, Ντε Ταντέο, Σεράφ, Σιντί, Αλί