Φιλική… τεσσάρα

Σε φιλικό αγώνα, που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Καλαμαριάς, ο Απόλλων νίκησε τον Μαραθώνα με 4-1.

Σε φιλικό αγώνα, που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Καλαμαριάς, ο Απόλλων νίκησε τον Μαραθώνα με 4-1. Τα γκολ για την ομάδα του Τζο Παλατσίδη πέτυχαν οι Πλατάκης (4′), Ευθυμιάδης (20′ και 31′) και Νάιντος (42′). Ο Κανούλας μείωσε για τον Μαραθώνα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Απόλλων 1926: Μπαντής, Σκέμπης, Νάιντος, Λουιζίδης, Βέντζιος, Παντελιάδης, Πλατάκης, Σαββαΐδης, Ευθυμιάδης, Καϊάφας, Ανδρεάκος. Ακόμα, αγωνίσθηκαν οι Καραντασιάδης, Σακκάς, Μωυσιάδης, Σάλιβαν, Κοσμίδης, Κτιστόπουλος, Μυλώσης, Θ. Λουιζίδης, Γιαννιτόπουλος, ενώ αγωνίσθηκαν και δύο υπό δοκιμή παίκτες.
Η τελευταία προπόνηση εν όψει των Χριστουγέννων θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή. Η ομάδα θα επιστρέψει στις προπονήσεις την Τετάρτη.