Δεν άντεξε η Ίντερ

Η Ίντερ ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίκτες κόντρα στην Τορίνο και αν και προηγήθηκε γνώρισε την ήττα τελικά με 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με πέναλτι του Ικάρντι. Ωστόσο, στην επανάληψη η Τορίνο ανέβασε στροφές και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Μολινάρο στο 55ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα ο Μιράντα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ στο 72ο λεπτό ο Ναγκατόμο άφησε τους «νεραντζούρι» με εννιά παίκτες.

Ένα λεπτό αργότερα ο Μπελότι εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα της ομάδας του και σκόραρε για το τελικό 2-1.

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 36 βαθμούς και τη δωδέκατη θέση ενώ η Ίντερ έμεινε στους 55 πόντους και την πέμπτη θέση.