Ισοπαλία με κέρδη για τον Ηρακλή

02/08/2016 • 21:55
Φωτογραφία από το Ηρακλής - Κόνιασπορ
Καλό αγωνιστικό πρόσωπο έδειξε ο «Γηραιός» απέναντι σε μία από τις καλύτερες ομάδες στην Τουρκία την περασμένη σεζόν, μένοντας σε φιλική ισοπαλία 1-1 με την Κόνιασπορ.

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό των Θεσσαλονικέων στην Ολλανδία. Το σκορ άνοιξε ο Μιλόσεβις στο 11΄ για τους Τούρκους, με τον Ηρακλή να ισοφαρίζει ένα λεπτό αργότερα στο 12΄ με τον Μοντέιρο που είχε άψογη συνεργασία με τον Αμαραντίδη.

Η σύνθεση του «Γηραιού»:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Α' ημίχρονο): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Λεοζίνιο, Αμαραντίδης, Μοντέιρο, Πασάς.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Β' ημίχρονο): Γιαννίκογλου, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Στάμου, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Αμαραντίδης, Λεοζίνιο, Πασάς.
18/09/2018 • 08:16

Ανταγωνιστικό πνεύμα και γκολ σε Λίβερπουλ, Μιλάνο. Δυνατά φαβορί στην Τσάμπιονσιπ

Έντονη η αίσθηση του γκολ στα ματς του Λίβερπουλ, της Βαρκελώνης και του Μιλάνου. Στην Τσάμπιονσιπ της Αγγλίας η Λιντς, η Άστον Βίλα και η Στόουκ είναι τα δυνατά φαβορί όμως θα χρειαστούν ουσία απέναντι σε επικίνδυνους αντιπάλους

04/09/2018 • 16:01