Πρώτη απώλεια για τη Χαρτς

Τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα Σκωτίας απώλεσε η Χαρτς, καθώς «κόλλησε» στο μηδέν με τη Λίβινγκστον για την 6η αγωνιστική.

Η ομάδα του Εδιμβούργου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, με κορυφαία το χαμένο πέναλτι του Νέισμιθ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όμως δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ.

Έτσι, το νικηφόρο της σερί σταμάτησε μετά από πέντε αγωνιστικές, ωστόσο παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Την απόσταση μείωσε η Χιμπέρνιαν, η οποία πέρασε εύκολα από την έδρα της Νταντί, επικρατώντας 3-0 χάρη στα τέρματα των Καμπερί (51’), Μπόιλ (54’) και Αγκιεπόνγκ (88’).

Από εκεί και πέρα στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε με εμφατικό τρόπο η Χάμιλτον, η οποία με δύο γκολ του Μίλερ νίκησε 3-0 τη Σεντ Μίρεν.