Δωδέκατη νίκη για εξαιρετικά «ελάφια» (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς πανηγύρισαν τη δωδέκατη εφετινή τους νίκη, μετά το 104-98 επί των Ντένβερ Νάγκετς, εντός έδρας.

Οι Μιλγουόκι Μπακς πανηγύρισαν τη δωδέκατη εφετινή τους νίκη, μετά το 104-98 επί των Ντένβερ Νάγκετς, εντός έδρας. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση, καθώς σημείωσε double double με 29 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, σε 39 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε έξι ασίστ και δυο κλεψίματα. Ο Έρικ Μπλέντσο σημείωσε 23 πόντους για τους νικητές, ενώ στους 13 σταμάτησαν οι Κρις Μίντλετον και Μάλκολμ Μπρόγκντον.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Νίκολα Τζόκιτς είχε 20 πόντους, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Τζαμάλ Μάρεϊ. Στους 14 πόντους ο Γκάρι Χάρις και στους δώδεκα ο Μαλίκ Μπίσλεϊ. Αυτή ήταν η δωδέκατη νίκη των «ελαφιών» σε σύνολο 16 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ οι Νάγκετς γνώρισαν την έβδομη εφετινής τους ήττα σε σύνολο 17 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 13, Αντετοκούνμπο 29, Λόπες 8, Μπρόγκντον 13, Μπλέντσο 23, Κόναγκτον 5, Ιλιασβόα 8, Σνελ 3, Μπράουν 2

Νάγκετς: Χερνάνγκομεζ 6, Μίλσαπ 8, Τζόκιτς 20, Χάρις 14, Μάρεϊ 17, Μόρις 10, Λέιλες 6, Πλούμλι 5, Μπίσλεϊ 12