Ο καλύτερος Ολυμπιακός 3-0 τον Πανναξιακό

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague.

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague. Ο Ολυμπιακός κράτησε για πρώτη φορά φέτος σε υψηλά επίπεδα την υποδοχή του (75%) και με αποτελεσματικό σέρβις (6-2) και επίθεση (44% έναντι 36%) επέβαλε τον ρυθμό του από το ξεκίνημα του αγώνα, κατακτώντας τα δύο πρώτα σετ. Στο τρίτο προηγήθηκε 24-22, ο Πανναξιακός ισοφάρισε 24-24 με επίθεση της Στεντίλ και άουτ επίθεση της Χίπε αλλά ο Ολυμπιακός πήρε με 26-24 το σετ χάρη στον πρώτο χρόνο της Γιώτα (ο Πανναξιακός έβγαλε 2 άμυνες στη Χίπε) και το λάθος της Βεργίδου.Ο Κοβάτσεβιτς ξεκίνησε τον αγώνα με την Βλαχάκη στα άκρα αντί της Γερμανίδας Έμοντς,η οποία έμεινε εκτός λόγω ενοχλήσεων στη μέση Διψήφιο αριθμό πόντων για την ομάδα του Πανναξιακού είχε η Ριντ με 10.

Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν από 6 άσσους, 45 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων και του Πανναξιακού προήλθαν από 2 άσσους, 22 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 20 λάθη αντιπάλων.