Μέτρια...

10/08/2011 • 23:26
Μέτρια...

Ακόμα μία μέτρια εμφάνιση για την ΑΕΚ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την ΑΕ Λεμεσού στην Κύπρο. Η Ενωση προηγήθηκε δύο φορές, με τον Σιαλμά στο 12ο και τον Κάλα στο 46ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τις αντίστοιχες "απαντήσεις" με τον Ενρίκε (19΄) και αυτογκόλ του Κάλα στο 54΄. Η ΑΕΚ είχε δοκάρι στο 17΄ με τον Γκερέιρο.

Ρότζερ Γκερέιρο και Δημήτρης Σιαλμάς έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση από τους υπόλοιπους ενώ ο υπό δοκιμή Γκουλόν δεν τα πήγε άσχημα, έδειξε ότι το «έχει» αλλά από φυσική κατάσταση δεν πάει καλά. Και η ΑΕΚ δεν έχει την πολυτέλεια να περιμένει αρκετό καιρό για να αγωνιστεί ο Γάλλος αμυντικός μέσος.

ΑΕ Λεμεσού: Ντεγκρά, Κάρλος, Λουτσιάνο Σίλβα, Χόρχε Σίλας, Λακέρντα, Ελευθερίου, Μοντέιρο, Ενρίκε, Ντος Σάντος, Τζούνιορ Ντόσα, Οουόν
Επαιξαν ακόμα οι: Λεουζέν, Βούχο, Χριστοφή, Κρίστης, Κυριάκου, Μίντι
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Τσουκαλάς (72΄ Κοντοές), Γκερέιρο, Γεωργέας, Κάλα, Αγκιρίμπα, Γκουλόν (58΄ Δέλλας), Κλωναρίδης (51΄ Φέτσης), Λαγός (65΄ Λεονάρντο), Νικόλτσης (54΄ Μπερνς), Σιαλμάς (70΄ Μπέλεκ)

Η εξέλιξη του αγώνα...

90'+
Λήξη του αγώνα...
76'
Ο Λεονάρντο μπήκε μόνος του από τα αριστερά έκανε από πλάγια θέση το σουτ, έδιωξε ο Μίντι και στην πορεία της φάσης ο Μπέλεκ δεν κατάφερε να κάνει το κοντρόλ και να σουτάρει για το 2-3
72'
Ο Κοντοές στη θέση του Τσουκαλά
71'
Ο Μπέλεκ πέρασε στη θέση του Σιαλμά
70'
Ευκαιρία για την ΑΕΚ, όταν μετά από σέντρα του Γεωργέα ο Γκερέιρο αφύλακτος μέσα από την περιοχή έκανε την κεφαλιά που μπλόκαρε ο Μίντι
65'
Ο Λεονάρντο πέρασε στη θέση του Λαγού
58'
Ο Δέλλας πέρασε στη θέση του Γκουλόν
55' Μετά το γκολ που σημείωσε στο τέρμα της ΑΕ Λεμεσού, ο Χουάν Κάλα σκόραρε άθελά του και στα δίχτυα της δικής του ομάδας, φέρνοντας το ματς στα ίσια (2-2)
52'
Ο Φέτσης πέρασε στη θέση του Κλωναρίδη...
50'
Δυνατό σουτ του Γεωργέα με το δεξί έξω από την περιοχή, άουτ
47' 1-2 Καλοεκτελεσμένο φάουλ του Γκερέιρο, κοντινό πλασέ του Κάλα στην κίνηση, η μπάλα στα δίχτυα
45'
Λήξη πρώτου ημιχρόνου...
35'
Τραγικό λάθος της άμυνας της ΑΕΚ, ο Ντος Σάντος επωφελείται, κάνει το σουτ αλλά ο συμπαίκτης του Τζούνιορ γλιτώνει την ΑΕΚ αφού διώχνει την μπάλα πάνω στην γραμμή
19' 1-1 Ολιγωρία στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Εστέβες ανενόχλητος εκμεταλλεύτηκε την παράλληλη σέντρα από αριστερά και έστειλε από κοντινή απόσταση την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας
17'
Κοντά σε ένα δεύτερο τέρμα η ΑΕΚ, ο Γκερέιρο (που συνδιάστηκε ξανά με τον Σιαλμά) από πλεονεκτική θέση "σημάδεψε" το δεξί δοκάρι
13' 0-1 Ο Σιαλμάς μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έπαιξε ταχύτατα το 1-2 με τον Γκερέιρο και με πλασέ στην κλειστή γωνία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ...
1'
Το παιχνίδι ξεκίνησε...

15/06/2019 • 07:16

"Τελικοί" με φόντο την άνοδο και ντέρμπι με φόντο έναν τελικό!

Μικρό προβάδισμα έχουν οι γηπεδούχοι στα πλέϊοφ της Ιταλικής Serie C και της Ισπανικής Segunda División με τους αντιπάλους τους όμως ικανούς στο να αντισταθούν σθεναρά. Το πρώτο ντέρμπι του Κόπα Αμέρικα μπορεί να έχει γκολ γιατί διαθέτει ποιότητα και πάθος για διάκριση!