Επίδειξη δύναμης από την Σέντ Τρούιτεν 4-1 την Έουπεν

Η Σέντ Τρούιτεν, συνέθλιψε την Έουπεν με 4-1 για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βελγίου και σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Κλοντ Μακελελέ, ήταν ωστόσο αυτή που μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ. Ο Τογιογκάβα με κεφαλιά νίκησε τον Στέπε για το 1-0 μόλις στο ένατο λεπτό του αγώνα.
Η αντίδραση ωστόσο των γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει. Δέκα λεπτά αργότερα, ένας ακόμη Ιάπωνας, ο Καμάντα, έκανε το 1-1 με το εντέκατο φετινό του γκολ σε 18 ματς.

Ο Μπολί, έκανε την ολική ανατροπή για την Σεντ Τρούιτεν 2-1 που ήταν και το σκορ που ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 πανηγυρίζοντας το όγδοο γκολ στο πρωτάθλημα. Το κερασάκι στην τούρτα, έβαλε ο Αλέξις Ντε Σαρντ για το τελικό 4-1.